Cesta na dno

Vrchol je niekedy taký vysoký, že ho mnohí nedokážu ustať. Možno sa len nedokážu v takej výške nadýchnuť a možno dýchajú viac ako znesú. Otázne je, či je za ich pádom z výšky osobnosť, či výška samotná. Mega hviezdy, ktoré neustáli slávu a potápajú sa v drogovom šialenstve sú v Hollywoode dobre známe. Životné príbehy hviezd plné drog predsa predávajú. Ak sa na titulnej strane objaví napr. taký Charlie Sheen je jasné, že výtlačok pôjde na odbyt / cuales son las mejores planchas de pelo. Tento známy a veľmi obľúbený showbiznisový „narkokráľ“ je nepochybne pútavou osobnosťou. Na sláve mu dokonca neubrala ani skutočnosť, keď na svetlo sveta dostala informácia, že je HIV pozitívny. On sám sa však v jednom so svojich rozhovor priznal, že bol 11 rokov „čistý“. Práve zistenie, že je HIV pozitívny ho priviedlo znovu k drogám a k alkoholu. Život Charlieho Sheena pripomína jednu veľkolepú mega párty s drogami, prostitútkami a šialenstvami všetkého druhu, na ktoré si len spomeniete alebo skôr si ich nedokážete ani len predstaviť.

Vo svete celebrít nie je ani zďaleka jediný. Mnohé slávne osobnosti okúsili, čo to znamená zahrávať sa s drogami. Medzi obľúbené postavy hereckého sveta nepochybne patrí herec Johny Depp. Ako herec je nepochybne tvárny, čo dokazuje niekoľko desiatok hereckých počinov v mnohých možných stvárneniach od komediálnych až po rôzne dramatické role. Je však menej známe, že mal čo to dočinenia s drogami a alkoholom. Na začiatku 90. rokoch, keď rástla jeho kariéra aj herecká sláva, sa stretával s modelkou Kate Moss a s tou nebola núdza o drogové zážitky. Dokonca bol v tom čase obvinený aj z výtržníctva, keď roztrieskal hotelovú izbu. Dnes sa sám na adresu tých rokov vyjadruje ako o temnom období. Avšak je otázne, či s alkoholom a liekmi je ochotný celkom úplne na dobro prestať. V niekoľkých rozhovoroch sa priznal aj k užívaniu heroínu, ale vylúčil napr. užívanie kokaínu, vraj touto drogou pohŕda. Jeho spôsob života mu na teraz neovplyvnil hereckú kariéru, ostáva len dúfať comprar rizador de pelo, že akékoľvek potkýnanie sa o alkohol a lieky v jeho živote nespôsobia príliš tvrdé pristátie.

Tak to bolo v prípade iných hereckých a speváckych legiend, ktoré už dnes žiaľ nie sú medzi nami práve vďaka užívaniu drog, alkoholu a liekov. Medzi hviezdy, ktoré boj s drogami prehrali, patrí napr. Kurt Cobain, Amy Winehouse, či Janis Joplin. Ich hudobný talent bol nesporný, ale ich závislosť rovnako. O Janis Joplin môžeme bez hanby a pretvárky s jednoznačnosťou hovoriť ako hviezde a symbole 60. rokov. V tej dobe snáď ani neexistovala lepšia bluesová speváčka ako ona. Počas jej života vyšli tri albumy, štvrtý vyšiel tri mesiace po jej smrti. Ako 27-ročná sa táto okúzľujúca speváčka až príliš skoro dostala na onen svet a to po predávkovaní heroínom. Ako dieťa síce vyrastala v usporiadanej rodine, avšak v škole a na internáte zažívala pre svoju osobitosť šikanu. Bola dokonca označená za najškaredšie dievča internátu. Vo svojej jedinečnosti rástla a dospievala až k výraznému speváckemu zjavu, ktorý každý dnes pozná. V niekdajšom rozhovore sa nechala počuť, že počas koncertu ju miluje 25 000 ľudí, ale domov ide sama.